Skocz do zawartości

JBL E 30

E30 to głośniki o swoim charakterze, który może się podobać, lub bardzo podobać, lub mniej podobać. Mi osobiście się po prostu podoba. Po pierwsze, głośniki są nadzwyczaj wrażliwe na ustawienie ( radze co najmniej po 50 cm od ścian, 2,5 - 3,5 m między głośnikami, i jakieś 3-4 od głośników, oraz żeby punkt przecięcia linii głośników kończył się ok 1 m przed nami, podstawki ok 50 - 60cm nie więcej, ponieważ w wyraźny sposób tracimy stereofonię, i bass, wraz z ustawieniem powyżej 60 cm nad podłogą ). Satysfakcjonujące ustawienie uzyskałem dopiero pa jakimś miesiącu prób, i błędów. Ale były to próby raczej przyjemne, ponieważ każde ustawienie wnosiło coś \" ciekawego\" do dźwięku, to więcej basu, to mniej głębi, to mniej basu, więcej sopranów itd.

 

Po odpowiednim ustawienie i porządnym wygrzaniu głośników naszym uszom ukazuje się dźwięk: \"miły\" uporządkowany, pełen energii, mocy, powietrza, instrumenty są wyraźne, nie kleją się do kolumn, i wypełniają scenę przed nami. Wokal trochę za bardzo z przodu, powinien trochę bardziej sięgać w głąb pokoju. perkusyjne odjazdy, są prezentowane w sposób aż nadto satysfakcjonujący. Bas się nie gubi, trzyma rytm, oraz w ładny sposób skleja ze sobą pasma, dodając im wigoru i potęgi. Jak na 17 cm woofery w 17l skrzyni i w pokoju 14m2 efekt jest bardzo zadowalający. Niskie tony uderzają z odpowiednią siłą, dając się nieraz poczuć na klatce piersiowej.

Warto wspomnieć o dynamice ( charakterystyczna cecha JBL), która w tym przedziale cenowym jest niewiarygodna, o czym nieraz przypomną nam sąsiedzi.

Wysokie tony jak, to w tubach bywa ( choć nie wielkich ) mają swój charakter, który idzie bardziej w stronę uporządkowania, harmonii, niż w stronę hiper szczegółowości w górnych zakresach pasma. Szczegółów oczywiście nie brakuje, wręcz jest ich nadzwyczaj dużo. Bardzo ładnie prezentują się wokale żeńskie, mają odpowiedni zarys, są wyraźne, z odpowiednim podkładem.

Tony średnie mają również swój charakter, są one raczej ciepłe. Mają siłę i wykop. Gitara akustyczna czy elektryczna jest bardzo realistyczna, słychać szarpnięcia strun. W przypadku kontrabasu nie ma mowy o jakimś buczeniu czy spowolnienia brzmienia. Każde pociągniecie struny słyszymy i czujemy na sobie. Bas nie zwalnia trzyma się kupy, pomagając średnim tonom.

 

Ogólnie rzecz ujmując kolumny są warte polecenia do pokoi do 18 - 20 m2. gdzie zagrają mocnym, dynamicznym i potężnym dźwiękiem z głębokim basem .

Plusy:
  • + DYNAMIKA, Stereofonia, Bas , porządek na scenie, solidna obudowa,
Minusy:
  • - głębia sceny, maskownice, które w wyraźny sposób psują dźwięk
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: audiopunkt
Ile zapłaciłeś/aś?: 889
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Odsłuch
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: dali concept 2, kef iQ1 , E80, E60 , AA Phoebe II, IQ3, taga tps500
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Yamaha RX550 RS
Yamaha CDX 550RS
Klotz LA GRANGE GY107
KLOTZ 2*2,5 m
  • Jak oceniasz sprzęt pod względem wartość/cena?:
  • Jaka jest Twoja ogólna ocena?:







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.